Календар подій
Лютий 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29  
Прямий зв’язок
ᚴГаряча лінія Голови Держземагентства Україниᚴ


Переглянути більшу мапу
Розділи сайту
Архів матеріалів
Корисна інформація

Дозвільний центр Миколаївської облдержадміністрації


ᚮНауково-виробничий журнал Державного комітету України із земельних ресурсів "Землевпорядний вісник"ᚮ
Розвиток земельних відносин в Україні

ᚼАрхів розділу ‘Загальне’ᚼ

Цікавий факт: на острові в Тихому океані безкоштовно роздають землю

Так хочуть збільшити чисельність населення. Крихітний острів в Тихому океані настільки хоче збільшити чисельність свого населення, що пропонує безкоштовну землю тим, хто хотів би там оселитися.
Острів Піткерн є єдиним населеним шматочком суші з групи островів Піткерн. Архіпелаг включає в себе також острови Хендерсон, Дюсі і Оено.
Острови Піткерн – це заморська територія Великобританії в Тихому океані. Острів знаходиться в 2 тис. 170 км від Таїті і в 6 тис. 600 км від Панами. Населення острова планомірно скорочувалася з пікового рівня 200 чоловік в 1930-х роках до сьогоднішнього показника в 49 резидентів.
Це змусило уряд країни шукати вирішення проблеми. У 2014 році влада острова розробила план щодо збільшення чисельності населення для того, щоб «залучати і зберігати мігрантів у Піткерн і забезпечувати їх необхідними послугами, включаючи житло, освіту та охорону здоров’я».
Природна краса острова Піткерн надає своїм жителям комфортне, хоч і трохи замкнене, життя. Тут є магазин, склад, бібліотека і медичний центр, які працюють три дні на тиждень, а також надійне джерело електрики, високошвидкісний інтернет і безкоштовне навчання для школярів.
Людина, яка захоче оселитися на острові Піткерн, повинна бути незалежною і, можливо, займатися власним бізнесом, оскільки роботу там знайти складно. Тим не менш, уряд готовий забезпечити зацікавлені сторони безкоштовної землею для будівництва будинку.

Закордонний земельний досвід: у Росії порожні землі підуть інвесторам

Мінсільгосп запропонував виділяти порожню державну і муніципальну землю на безоплатній основі тим, хто вкладає в АПК, сказав співробітник міністерства. Представник Мінекономрозвитку підтвердило дані.

Планується, що інвесторам компенсують частину витрат на рекультивацію невикористовуваних земель. Виділення компенсацій зменшить обсяг власних витрат і тим самим стимулювати освоєння нових земель.

Термін надання землі потенційним інвесторам – п’ять років. Планується, що якщо проекти стануть успішними, ділянки будуть переоформлюватись у власність або віддаватися в оренду без здійснення торгів.

Представник віце-прем’єра Аркадія Дворковича сказав, що в уряді з пропозицією ще не знайомі.

У 2015 році миколаївські землевпорядники перевірили 1034 пакети земельної документації

Фахівці стовідсотково опрацювали документацію, яка надійшла до земельної служби області для здійснення державної експертизи.
Для перевірки на відповідність вимогам законодавства надійшло 1 034 документації: 1 028 об’єктів обов’язкової та 6 добровільної державної експертизи.
З них вперше експерти проаналізували 1 033 пакети і один – повторно.
467 документацій отримали позитивну оцінку та надійшли у подальшу роботу, а 567 експерти-земельники повернули на доопрацювання.
Найбільшу частку документів, над якими працювали спеціалісти Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області, становила технічна документація з нормативної грошової оцінки земель (576 об’єктів) та проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок (458 об’єктів).

Учасники АТО стануть власниками майже 5 тисяч гектарів земель у Миколаївській області

З початку запровадження ініціативи про забезпечення земельними ділянками у Миколаївській області учасники АТО отримали 2 654 дозволи на відведення 3 428 наділів. Після завершення процедури оформлення земельних ділянок у власність військові отримають у розпорядження землі загальною площею 4 951 гектар.
Найбільші земельні площі для учасників АТО відведені у Вознесенському – 511,5 га, Первомайському – 469,2 га, Новобузькому – 419 га, Миколаївському – 381,6 га районах.
З усіх військовослужбовців, які отримали дозволи, завершили процес оформлення землі 959 учасників АТО. Проекти землеустрою затверджені на ділянки загальною площею 1 158,3 гектара. Найбільшу кількість земельних ділянок військовим надали у м. Миколаїв (291), Первомайському (75) та Миколаївському (66) районах області.
Загалом з початку запровадження ініціативи про виділення землі на Миколаївщині виявили бажання отримати ділянки 5 970 учасників антитерористичної операції. До органів місцевого самоврядування із клопотаннями про отримання землі звернулись 2 894 військовослужбовці, до землевпорядної служби – 3 076 осіб.
Учасники АТО можуть ознайомитись з переліком зарезервованих земель у графічному альбомі-атласі, розміщеному на офіційному сайті Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області.

Коментар в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області Наталії Ільчанінової щодо виділення земель учасникам АТО

Хибне розуміння функцій і повноважень Держгеокадастру: хто видає землю учасникам АТО

– Усього із заявами про отримання земельної ділянки до територіальних органів Держгеокадастру та органів місцевого самоврядування Миколаївської області звернулись 5 970 учасників АТО. Зважаючи на кількість звернень, наші фахівці стикаються з нерозумінням з боку хлопців АТО-шників чи волонтерських організацій, іноді чиновників/державних службовців.
Проблема виникла через необізнаність з порядком і механізмом отримання наказів – як на розробку проектів землеустрою, так і на затвердження технічної документації. Загалом учасники АТО та члени родин загиблих військовослужбовців отримали 2 654 дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення 3 428 земельних ділянок на Миколаївщині.
Однак далеко не кожен заявник чітко розуміє, що після отримання першого наказу на дозвіл на розробку проекту землеустрою, з ним необхідно звернутися до державної або до приватної землевпорядної організації. Там на його замовлення виготовляють цей проект. Після цього потенційний землевласник має подати готовий проект до нас на затвердження.
І навіть після того, як громадянин отримає позитивну відповідь у вигляді наказу про затвердження проекту, можливе виникнення колізій. Адже дехто не звертається у подальшому до органів місцевого самоврядування або структурного підрозділу Мін’юсту для реєстрації самого права власності. А накази, які видаються в Держгеокадастрі, реєструють земельну ділянку лише як об’єкт.
Тому у подальшому все залежить від бажання людини і прийнятого нею відповідного рішення – коли вона буде проводити реєстрацію права власності? Відзначимо, що жодним нормативним актом не обмежено термін, не встановлені/регламентовані часові рамки, коли людина повинна звернутися по документ, який підтверджуватиме її право власності на цей об’єкт. Його реєструють або органи Мін’юсту, або органи місцевого самоврядування.
В цій якості наведу як приклад Жовтневий район Миколаївської області. Жовтневщина має достатньо високі показники в цьому напрямку. І таких районів у нас чимало. Це у підсумку виводить нашу область в число лідерів серед регіонів України по видачі землі учасникам антитерористичної операції. Відтак, наше територіальне управління відзначене серед найкращих областей України за підсумками 2015 року у показовому аналітичному зрізі спеціалізованого видання «Землевпорядний вісник», проведеному Держгеокадастром України,.
Підсумовуючи, зазначу, що людям важко збагнути значну розбіжність між обсягом заяв, що подаються, і числом осіб, які фактично отримали свідоцтво про право власності на землю. Мова йде про статистичні цифри нашого відомства. Вони означають кількість наказів на проекти для розробки плюс накази на затвердження цих проектів.

Про потреби Держгеокадастру у Миколаївській області

– Нашій установі в штаті необхідний хоча б один демобілізований учасник АТО. Як керівник Держгеокадастру у Миколаївській області я вже неодноразово зверталася з цією ініціативою і до центру зайнятості, і до військкомату, виступала з пропозиціями на колегіях облдержадміністрації.
По-перше, хлопці більше довірятимуть виробничим процедурам у діяльності нашого відомства. По-друге, такий співробітник контролюватиме конкретно цей напрямок роботи. Він спілкуватиметься із заявниками однією мовою.. Адже непоодинокі випадки, коли самі військовослужбовці не намагаються увійти у становище наших спеціалістів, навіть вислухати їх пояснення. Зокрема, щодо відмов у наданні земель.

Чому відмовляють деяким учасникам АТО

– Наприклад, є люди, які не отримали навіть по 2 гектари під особисте селянське господарство. Або немає жодної ділянки у вигляді приватизаційного права ні під забудову, ні під дачу.
Землевпорядники Миколаївщини зарезервували для потреб учасників АТО 180 земельних масивів загальною площею 2 675,9 гектари. На жаль, є райони, в яких досить мало доступної землі. І у такому районі є людина, яка, можливо, була у зоні АТО. Але земля для всіх видів господарського призначення вже є у всіх членів її родини. А цей заявник ще просить в оренду 30 га для створення фермерського господарства. Отже, владі необхідно вирішити: або все – одному, або кожному – по ділянці.
Трапляються випадки, коли ми вимушені відмовляти учасникам АТО в затвердженні проектів з відведення землі. Це відбувається здебільшого з тими пакетами документів, поданих нам у 2014 – на початку 2015 року, які не містили у собі ані відповідних документів, ані завірених копій документів, ні викопіювань. Також надходять заяви, в яких навіть не вказується місце розташування земельної ділянки або ж прив’язка до населеного пункту, де людина хоче отримати земельну ділянку. Просто написана заява: «Я, Іванов Іван Іванович, дайте мені 2 гектари землі».
При цьому, якщо ми відмовляємо учаснику АТО, то це не просто відписка відповідно до нормативно-правових актів. Це відбувається, якщо ми не можемо піти назустріч, не можемо самостійно доопрацювати поданий пакет документів. У випадку ж, якщо у нас є старі документи, де немає викопіювань, погодження сільського голови, ми самостійно відправляємо запит, самостійно їх доопрацьовуємо. Так, це впливає на терміни розгляду, подовжує цей строк. Але в цьому разі не ганяємо хлопців і самі виконуємо цю роботу. Та коли неможливо щось зробити замість заявників, як, наприклад, перепідписати заяву на виділення земельної ділянки, коли неможливо вжити якихось заходів без безпосередньої участі людини, тоді ми безсилі, доводиться відмовляти. Втім, заявник має повне право повторно подати заяву і далі за процедурою отримувати землю.

Закордонний досвід: у Казахстані хочуть вилучати невикористовувані сільгоспземлі

Казахстанських фермерів можуть позбавити землі в тому випадку, якщо родючі території використовують не повністю або ж не за призначенням. Місцеві виконавчі органи зможуть звертатися до суду, якщо врожай з сільгоспземель маленький або якщо частина землі не використовується. Це можна буде зробити після попередження власника землі і накладення штрафу.
Експерти зазначають, що необхідно надавати землю тим, хто сьогодні хоче нею займатися. У 2015 році Республіканський науково-методичний центр агрохімічної служби виконає обстеження грунтів на площі 3,2 млн гектарів. За підсумками обстеження центру кожному землекористувачу видадуть агрохімічний нарис. Цей документ міститиме висновок та рекомендації щодо заходів, які ставлять за мету збереження і підвищення родючості грунтів.

Державна землевпорядна експертиза повідомляє

25.01.2022 відділ державної землевпорядної експертизи управління державної землевпорядної експертизи зареєстрував 3 заяви на проведення державної землевпорядної експертизи – 3 технічні документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки на загальну суму 109,91 грн.
За результатами розгляду підготовлено та видано 1 висновок державної експертизи.


26.01.2022 відділ державної землевпорядної експертизи управління державної землевпорядної експертизи зареєстрував 12 заяв на проведення державної землевпорядної експертизи – 12 проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки на загальну суму 276,16 грн.
За результатами розгляду підготовлено та видано 2 висновки державної експертизи.


27.01.2022 відділ державної землевпорядної експертизи управління державної землевпорядної експертизи зареєстрував 3 заяви на проведення державної землевпорядної експертизи – 3 технічні документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки на загальну суму 60,00 грн.
За результатами розгляду підготовлено та видано 4 висновки державної експертизи.

За надані миколаївськими землевпорядниками адмінпослуги до бюджету надійшло близько 2 млн гривень

За минулий рік фахівці Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області та його територіальних органів надали населенню 87 613 адмінпослуг. З них 50 456 або 58% від загальної кількості громадяни отримали безоплатно. Ще 37 157 (42%) послуг землевпорядники надали на платній основі. Отримані кошти у сумі 1,97 млн. грн. спрямовані до державного бюджету.
Найбільш запитувані безоплатні адміністративні послуги стосувались видачі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку землі (16 146). За отриманням витягу з Державного земельного кадастру про державну реєстрацію земельної ділянки звернулися 15 495 громадян. Ще 7 196 запитів стосувались надання довідки з державної статистичної звітності про наявність земель на розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями (за даними форми 6-зем).
Серед платних адмінпослуг найбільша кількість стосувалась надання відомостей про земельну ділянку у формі витягу з державного земельного кадастру (32 574) запити.

Кадастрові реєстратори Миколаївщини відкрили понад 170 тисяч поземельних книг в електронному форматі

Державні кадастрові реєстратори територіальних підрозділів Держгеокадастру Миколаївської області відкрили у електронному форматі 175 966 поземельних книг. Фактично, доступні дані про майже 60% від зареєстрованих у регіоні земельних ділянок. Загалом в області необхідно створити цифрові поземельні книги ще на 126 052 ділянки.
Найбільшу кількість пакетів документів відкрили у м. Южноукраїнськ (90 % від усіє кількості земельних ділянок), Новобузькому (81%), Братському (76%) та Єланецькому (74%) районах області.
Відкриття поземельних книг – одне з ключових завдань у сфері земельних відносин. Під час здійснення цієї операції проводиться аналіз повноти та достовірності відомостей про земельні ділянки, що переносяться з державного реєстру земель та інших кадастрів до бази ДЗК. Публічні дані про земельні ділянки надають доступ до реєстру власників земель та пришвидшують процес надання адміністративних послуг в он-лайн режимі.

Наталія Ільчанінова відвідала концерт з нагоди святкування Дня Соборності України

22 січня керівник землевпорядної служби взяла участь у святковому концерті, присвяченого Дню Соборності України, що відбувся у Миколаївському академічному українському театрі драми та комедії.
Фото
У заході також взяли участь керівники області та міста, місцевого самоврядування та органів державної влади, військовослужбовці, студенти, жителі Миколаєва.
Волонтери, представники підприємств, діячі культури, науки та спорту отримали подяки та державні нагороди.
Фото
«У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого це боротьба українського народу за соборність своїх земель, – зазначила Наталія Ільчанінова. – Свого часу Україна була поділена на дві частини. Нині є одна соборна українська держава, не розділена. Немає окремої Східної і Західної України, а є єдина держава і ми – єдиний народ. З приводу цього свята, дозвольте мені привітати всіх і побажати міцного здоров’я, незламного духу, людської гідності та самоповаги. Пишаймося, що ми Українці!

Сторінка 1 з 3212345...102030...Остання »
ᚧТоп Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтівᚧ ᚪКаталог сайтів Україниᚪ