ᚼАрхів розділу ‘місто Первомайськ’ᚼ
Сердечне спасибі!
Висловлюю щиру подяку міському голові Людмилі Григорівні Дромашко за дієву допомогу в отриманні важливого для мене документа, а також дуже дякую Івану Григоровичу Люткевичу, Юрію Олександровичу Маліновському за доброзичливість, безкорисливість і ту велику роботу, яку треба було зробити, щоб я якнайшвидше отримав документи.
Василь Галінський, інвалід І групи ВВВ
(Газета “Вісник Первомайська”, 15.09.2012 р.)
УВАГА: КОНКУРС!
Управління Держкомзему у місті Первомайську Миколаївської області оголошує конкурс на заміщення вакантної посади головного спеціаліста відділу землеустрою, моніторингу, охорони, оцінки та ринку земель.
Основні вимоги до кандидата: громадянство України; володіння державною мовою; вища освіта за спеціальністю — землевпорядна, за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра та стаж роботи за фахом у державній службі не менше 3 років або стаж роботи за фахом в інших сферах виробництва не менше 5 років; навички роботи на комп’ютері.
Особи, які бажають взяти участь у конкурсі, подають заяву про участь у конкурсі, а також заповнену особову карку (ф. П-2ДС) з відповідними додатками, 2 фотокартки розміром 4х6, копії документів про освіту, відомості про доходи та зобов’язання фінансового характеру щодо себе та членів своєї сім’ї, копії першої та другої сторінок паспорта. Термін подачі документів — один місяць з дня опублікування оголошення.
За інформацією звертатися до управління Держкомзему у місті Первомайську Миколаївської області, що знаходиться за адресою: вул. Грушевського, 4, кабінет №322. Телефони для довідок: 4-30-41, 4-22-90
(Газета “Вісник Первомайська”, 08.08.2012 р.)
Графік особистого прийому громадян керівництвом управління Держкомзему у місті Первомайську Миколаївської області на ІІ півріччя 2012 року
Прізвище, ім’я, по батькові | Посада | Дні та години прийому | ІІ півріччя 2012 року | |||||
Липень | Серпень | Вересень | Жовтень | Листопад | Грудень | |||
ЛЮТКЕВИЧ Іван Григорович |
Начальник управління | Щочетверга з 9.00 до 16.00 | 19, 26 | 2, 9, 16, 23, 30 | 6, 13, 20, 27 | 4, 11, 18, 25 | 1, 8, 15, 22, 29 | 6, 13, 20, 27 |
МАЛИНОВСЬКИЙ Юрій Олексійович |
Заступник начальника управління | Щопонеділка з 9.00 до 16.00 | 16, 23, 30 | 6, 13, 20, 27 | 3, 10, 17, 24 | 1, 8, 15, 22, 29 | 5, 12, 19, 26 | 3, 10, 17, 24, 31 |
(Газета “Вісник Первомайська”, 17.07.2012 р.)
Уряд скоротив терміни надання витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку
23 травня 2012 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову “Про внесення змін до Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів та Методики нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів)”.
Зі вступом у дію цього нормативно-правового акта суттєво скоротяться строки проведення нормативної грошової оцінки окремої земельної ділянки та зменшаться терміни надання витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.
Зокрема, цим урядовим рішенням передбачається встановлення чіткого терміну видачі витягів із технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, що не перевищує 7 робочих днів.
Постанова розроблена Держземагентством на виконання відповідних положень Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження економічних реформ на 2010‑2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”.
Таким чином, громадяни, власники та користувачі земельних ділянок (які розташовані у межах м. Первомайська), яким необхідний витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, мають звернутися до управління Держкомзему у м. Первомайську Миколаївської області з відповідною заявою, зразок якої розміщений у приміщенні управління та протягом 7 робочих днів із моменту реєстрації заяви їм буде наданий відповідний витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
За довідками звертатися за адресою: м. Первомайськ, вул. Грушевського, 3, каб. 324.
Управління Держкомзему у м. Первомайську
(Газета “ТВ Всесвіт”, 05.07.2012 р.)
Увага: конкурс!
Управління Держкомзему у місті Первомайську Миколаївської області оголошує конкурс на заміщення вакантної посади головного спеціаліста з питань кадрового та документаційного забезпечення.
Основні вимоги до кандидата: громадянство України; володіння державною мовою; вища освіта за спеціальністю (юридична або землевпорядна) за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра та стаж роботи за фахом у державній службі не менше 3 років, або стаж роботи за фахом в інших сферах виробництва не менше 5 років; навички роботи на комп’ютері.
Особи, які бажають взяти участь у конкурсі, подають заяву про участь у конкурсі, заповнену особову картку (ф. П-2ДС) з відповідними додатками, 2 фотокартки розміром 4х6, копії документів про освіту, відомості про доходи і зобов’язання фінансового характеру щодо себе та членів своєї сім’ї, копії першої і другої сторінок паспорта. Термін подачі документів — один місяць з дня опублікування оголошення. За інформацією звертатися в управління Держкомзему у місті Первомайську Миколаївської області за адресою: вул. Грушевського, 3, кім. № 322. Телефони для довідок: 4-30-41, 4-22-90
(Газета “Вісник Первомайська”, 14.04.2012 р.)
На передових позиціях
Щороку у другу суботу березня, починаючи з 1999 року, в Україні своє професійне свято відзначають землевпорядники. У нашій державі ця професія завжди користувалася пошаною, тому що в руках цих фахівців знаходиться українська земля.
Отож, на працівників землевпорядної служби й покладено важливе завдання — контролювати, щоб цей скарб використовувався передусім раціонально й ефективно. Зрештою, від їх професіоналізму залежить, наскільки по-господарському використовується земля, в якому стані вона буде передана нащадкам. Напередодні свята ми зустрілися й поспілкуватися із начальником управління Держкомзему в нашому місті Іваном Люткевичем.
Ось що він розповів:
— Розвиток суспільства — сказав Іван Григорович, — в усі часи був пов’язаний із землею., яка і тепер залишається основним засобом для існування людства і джерелом суспільного багатства. З набуттям Україною незалежності і започаткуванням ринкових трансформацій виникла об’єктивна необхідність у здійсненні земельної реформи, яка є складовою частиною економічної реформи, здійснюваної в Україні у зв’язку з переходом економіки держави до ринкових відносин. Завданням цієї реформи є перерозподіл земель з одночасною передачею їх у приватну та колективну власність, а також у користування підприємствам, установам і організаціям з метою створення умов для рівноправного розвитку різних форм господарювання на землі, формування багатоукладної економіки, раціонального використання та охорони земель. З цього часу у землевпорядників й розпочалася бурхлива діяльність.
За словами начальника управління, часто доводилося працювати без вихідних, інколи й по 24 години на добу Так, велику роботу було проведено стосовно розпаювання земель, видано державні акти на частки й паї у Первомайську. Окрім того, у 2001 році була введена в дію нормативно-грошова оцінка землі. У 2008 році міською радою було прийнято рішення про інвентаризацію, розмежування земель, проведено відповідні тендери щодо визначення виконавця. Ця робота продовжується й сьогодні і повинна закінчитися цього року.
До речі, Первомайськ є найпершим в області серед міст обласного підпорядкування, який працює в такому напрямку. У цьому зв’язку налагоджено тісну співпрацю з органами місцевого самоврядування, зокрема з міським головою Людмилою Дромашко, її заступником Світланою Свідерко, яка курує всі питання, пов’язані із землею. У 2009 році було поновлено нормативно-грошову оцінку землі, що дало підстави для ще одного додаткового наповнення міського бюджету. Торік на управління були покладені повноваження стосовно реєстрації земель, державних актів, земельних ділянок і прав на них.
Вся робота, яку проводять сьогодні працівники управління, є досить об’ємною, потребує знань, великої напруги, зосередженості й максимальної уваги. До того ж прописані терміни передачі заяв та проходження документації є досить короткими — всього 14 днів і кожен державний реєстратор, ставлячи власний підпис на документі, несе за це велику відповідальність.
Звичайно, проблеми виникають, і насамперед ті, що стосуються нормативної бази, аналізу статистичних даних, землевпорядних роби тощо. Але навіть незважаючи на певні труднощі, робота виконується. “Ми держслужбовці й повинні виконувати свою справу якнайкраще’,', — наголошує начальник міського управління Держкомзему. В очолюваному ним колективі працює тринадцять компетентних фахівців. І кадрові зміни тут явище рідкісне. А творче ставлення до роботи, висока ерудиція, працездатність, постійне прагнення бути на передових позиціях принесли колективу заслужене визнання і повагу в області. Щороку наше міське управління Держкомзему відзначають подяками Миколаївської обласної державної адміністрації. Тож так тримати й надалі!
Маючи нагоду, Іван Григорович привітав усіх землевпорядників міста з професійним святом.
Ірина ТИХОНЧИК
(Газета “Вісник Первомайська”, 10.03.2012 р.)
З Днем землевпорядника!
Шановні працівники землевпорядної служби! У цей чудовий весняний день від імені міської ради, її виконавчого комітету прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята — Дня землевпорядника. У ваших руках сьогодні найбільший і найдорожчий національний скарб, наша святиня та годувальниця – українська земля. Саме тому відповідальність і досвід, професійність та любов до рідної землі працівників землевпорядної служби є запорукою збереження і дбайливого використання земельних ресурсів нашого міста. Сподіваємося, що і надалі ваша наполеглива праця сприятиме зміцненню землевпорядної служби, яка щодня вносить свою вагому частку у справу економічного зростання Первомайська й України в цілому.
Здоров’я вам, добра, життєдайної енергії, земних щедрот і успіхів на професійній ниві. Нехай ваша нелегка робота принесе максимальну користь громаді міста.
Людмила ДРОМАШКО,
міський голова
Валерій ШЕВЧЕНКО,
секретар міської ради
(Газета “Вісник Первомайська”, 10.03.2012 р.)
Графік особистого прийому громадян керівництвом управління Держкомзему у місті Первомайську Миколаївської області за І півріччя 2012 року
Прізвище, ім’я, по батькові | Посада | Дні та години прийому | І півріччя 2012 року | |||||
Січень | Лютий | Березень | Квітень | Травень | Червень | |||
ЛЮТКЕВИЧ Іван Григорович |
Начальник управління | Щочетверга з 9.00 до 16.00 | 2, 9, 16, 23 | 1, 8, 15, 22, 29 | 5, 12, 19, 26 | 3, 10, 17, 24, 31 | 7, 14, 21, 28 | |
МАЛИНОВСЬКИЙ Юрій Олексійович |
Заступник начальника управління | Щопонеділка з 9.00 до 16.00 | 30 | 6, 13, 20, 27 | 5, 12, 19, 26 | 2, 9, 16, 23, 30 | 7, 14, 21, 28 | 4, 11, 18, 25 |
(Газета “Вісник Первомайська”, 28.01.2012 р.)
Увага: конкурс!
Управління Держкомзему у місті Первомайську Миколаївської області оголошує конкурс на заміщення вакантної посади головного спеціаліста з питань кадрового та документаційного забезпечення. ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО КАНДИДАТА: громадянство України; володіння державною мовою; вища освіта за спеціальністю (юридична або землевпорядна) за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра; стаж роботи за фахом у державній службі не менше 3 років, або стаж роботи за фахом в інших сферах виробництва не менше 5 років; навички роботи на комп’ютері. Особи, які бажають взяти участь у конкурсі, подають заяву про участь у конкурсі, заповнену особову картку (ф. П-2ДС) з відповідними додатками, 2 фотокартки розміром 4×6, копії документів про освіту, відомості про доходи та зобов’язання фінансового характеру щодо себе та членів своєї сім’ї, копії першої та другої сторінок паспорта. Термін подачі документів — один місяць з дня опублікування оголошення. За інформацією звертатися в управління Держкомзему у місті Первомайську Миколаївської області за адресою вул. Грушевського, 3, кімната № 322. Телефони: 4-30-41, 4-22-90
(Газета “Вісник Первомайська”, 08.10.2011 р.)
Законодавство і землевідносини
Саме цій темі була присвячена наша розмова з начальником управління Держкомзему у Первомайську Іваном ЛЮТКЕВИЧЕМ. Основні її напрямки базувалися на питаннях реєстрації правоустановчих документів, присвоєння кадастрових номерів, контролю за використанням земель, співпраці з міською радою та місцевим самоврядуванням.
Було також прокоментовано основні положення щойно прийнятого закону України “Про Державний земельний кадастр” та законопроект “Про ринок земель”.
У принципі, питання досить об’ємні, — сказав Іван Григорович, — але хотілося б сконцентрувати увагу на тих змінах законодавства, які турбують громадян. У першу чергу — це реєстрація правоустановчих документів на землю. З 01.01.11 року функції з реєстрації правоустановчих документів перейшли від державного підприємства “Центр державного земельного кадастру” кадастрового центру до територіальних органів Держкомзему, у тому числі й нашого. Одночасно виникло ряд суттєвих перешкод у застосуванні цього закону, зокрема, при проходженні обмінних файлів та передачі поземельних книг, без яких неможливо зробити запис у книгу записів державної реєстрації від центру Державного земельного кадастру. Ця процедура діє. Протягом місяця зареєстровано 144 державних акта на право власності на землю, 49 договорів оренди землі, 2 державних акта на право постійного користування землею. Та ще близько 300 знаходяться в черзі на реєстрацію. Процедура реєстрації досить складна і багатоступенева, починаючи від заяви на проведення реєстрації, оплати за реєстрацію, введення до бази даних поземельної книги, а потім до 5 журналів з реєстрації. Враховуючи це, ми можемо реєструвати щодня лише 10-13 документів, тобто на кожну людину витрачаємо приблизно 40 хвилин часу.
З нового року, у відповідності до закону “Про реєстрацію майнових прав та їх обмежень”, ця процедура здійснюватиметься окремим державним органом, який буде реєструвати права як на земельні ділянки, так і на нерухомість, що тут розміщена. Тобто те, що робить зараз МБТІ.
Наступне питання — присвоєння кадастрових номерів. Для того, щоб присвоїти кадастровий номер, потрібно внести запис у поземельну книгу. Для цього необхідно мати акт відновлення або встановлення меж, кадастровий план та акт прийому-передачі межових знаків. Раніше ці документи не готувалися. Тож зараз, щоб присвоїти кадастровий номер, потрібно підготувати технічну документацію щодо відновлення меж у натурі. А це — час і, відповідно, затрати. Тому що цю роботу виконують ліцензовані землевпорядні організації. Щодо тих документів, які виготовлені у 2000-2002 роках, то їм необхідна на додачу поземельна книга, яку центр державного земельного кадастру до цього часу не передав. Тож, землевпорядні організації, що працюють у місті, відновлюють ту документацію, частково, готуючи поземельну книгу. Але це також час і затрати.
Нас нерідко запитують і про те, як бути, якщо перехід права власності на землю відбувся відповідно до дарування чи договору купівлі-продажу? Скажу так — якщо державний акт є, то можна не переоформляти цей документ, а внести відмітку в ньому.
На сьогоднішній день функції щодо контролю за використанням земель і їх охорону покладені на територіальний орган Держкомзему, і це також надзвичайно складне питання, бо не врегульоване законодавчо.
Не зважаючи на те, що наша установа є окремим органом виконавчої влади, без співпраці з місцевим самоврядуванням, будувати земельні відносини фактично неможливо. Адже розпорядитися землями належить саме місцевому самоврядуванню. Виходячи з цього, ми тісно співпрацюємо з міською владою. Результатом цієї співпраці стало введення нормативно-грошової оцінки земельних ділянок з 1.01.2009 року. І вже маємо результати цієї діяльності, який я особисто оцінюю позитивно. Нормативно-грошова оцінка фактично зросла втричі, а це дає змогу місцевому самоврядуванню поповнювати бюджет власних надходжень. Ці кошти продуктивно витрачаються на ті ж самі ремонти шкіл, садочків, дахів, інші потреби житлово-комунального господарства, вирішення проблем з благоустрою.
Цього року заплановано закінчити роботи з інвентаризації земель на території міста і за його межами. Упевнений, що при завершенні цих робіт взагалі врегулювання земельних відносин стане на ту основу, де можна бачити конкретну картину. Проводиться також робота щодо розмежування державної та комунальної і власності. Зі зміною податкового законодавства внесено ясність щодо плати за землю до того чи іншого бюджету. Якщо раніше 75 відсотків надходило до місцевого бюджету, а 25 – до обласного та державного, то сьогодні всі платежі надходять до місцевого бюджету.
Основні три питання, що я назвав: нормативно-грошова оцінка, інвентаризація земель та їх розмежування постійно знаходяться під контролем управління. Нас у цьому підтримує міська рада, яка чітко розуміє, що після завершення робіт місто отримає очікуваний результат. Щоправда, не врегульованим залишається питання щодо малих архітектурних форм. Гальмує його розв’язання офіційна відміна відповідної постанови Кабінету Міністрів 2008 року. Залишається відкритим і питання про вільні земельні ділянки для здійснення комерційних відносин, оскільки є невідповідності у діючому законодавстві. Та, врешті-решт, попри всі непогодження, наша служба налаштована працювати продуктивно, оперативно розв’язуючи всі проблеми, з якими звертаються до нас жителі міста.
Окремо хотілося б торкнутися щойно прийнятого Закону України “Про державний земельний кадастр” та законопроекту “Про ринок земель”. 7 липня ц.р. Верховна Рада України ухвалила закон “Про державний земельний кадастр”. Це один із двох законодавчих актів, що разом із законом “Про ринок земель” має стати основою для формування ринку земель в Україні. Відповідно до цього закону, Державний земельний кадастр — єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах Державного- кордону України.
Важливо, що цей документ передбачає обов’язковість внесення відомостей про всі земельні об’єкти. Одним із базових принципів ведення кадастру є відкритість та доступність відомостей, загально прийняті механізми отримання, поширення і зберігання інформації. Закон України “Про Державний земельний кадастр” складається з семи розділів і містить 41 статтю. Змінено сутність та чітко визначено процедуру здійснення державної реєстрації земельної ділянки. Законом вперше визначений виключний перелік документації з землеустрою та оцінки земель, яка є підставою для внесення даних до Державного земельного кадастру. Визначено також, що центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів здійснює ведення Державного земельного кадастру, а його територіальні органи забезпечують виключно аналіз поданої документації та внесення усіх відомостей про земельну ділянку.
Законом також передбачена відміна з 2013 року державних актів на право власності на земельні ділянки. Їх замінить свідоцтво про право власності.
Стосовно законопроекту “Про ринок земель”, розроблений урядом, то він зареєстрований у Верховній Раді 19 липня 2011 року. Його передано на розгляд профільного комітету Верховної Ради України.
Згідно цього проекту купуватися і відчужуватися можуть земельні ділянки державної і комунальної власності, у тому числі разом з розташованими на них об’єктами. А крім того — земельні ділянки громадян та юридичних осіб, права на земельні частки (паї), права оренди на встановлений термін, емфітевзис (право користування чужою землею для сільськогосподарських потреб) та суперфіцій (право користування чужою землею для забудови). Купуватися і відчужуватися можуть і частки у праві спільної власності на землю.
Той, хто бажає продати свою ділянку (пай), повинен опублікувати у газеті оголошення, вказавши бажану ціну. Охочі купити ділянку повинні письмово заявити про це протягом місяця і внести вартість у депозит нотаріуса.
Далі, якщо серед бажаючих придбати є держава в особі центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів (щодо земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів) та органи місцевого самоврядування (щодо земельних ділянок, розташованих в межах населених пунктів), то вони й купують.
Якщо держава не виявила такого бажання, наступним розглядається орендар чи користувач чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб. Якщо ж і він не виявив бажання купити, тоді розглядаються заяви власників суміжних земельних ділянок сільськогосподарського призначення, потім — заявки решти громадян.
Тепер щодо обмежень в обігу землі сільськогосподарського призначення. Їх набувати у власність для ведення товарного сільськогосподарського виробництва за цивільно- правовими договорами можуть лише громадяни України, фермерські господарства, держава та територіальні громади. Іноземці не можуть стати власниками сільгоспземель за цивільними договорами. Дарувати земельні ділянки сіпьгосппризначення, які перебувають у приватній власності, можна лише членам сім’ї, державі або територіальній громаді.
Встановлено граничні максимальні площі земельних ділянок для ведення товарного сільгоспвиробництва, які можуть перебувати у власності однієї особи. Їх площі залежать від різновиду природно-сільськогосподарської зони. У Поліссі це — 1500 гектарів, у Лісостепу — 1750 га, у степу — 2100 га, у Карпатській гірській області — 900 га. У випадках успадкування землі ці норми можуть бути перевищені.
Гранична максимальна площа земельних ділянок, що перебувають у власності однієї особи (але розташованих в різних природно-сільськогосподарських зонах) не може перевищувати 2100 гектарів.
Право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб за проектом можна буде віддати у заставу. Строк договору про право користування земельною ділянкою для сільгосппотреб не може бути менше 20 років і перевищувати 50 років. Розмір плати за користування не може бути менше 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки за рік.
За сучасних умов, коли громадяни мають у власності земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва чи паї, але розпорядитися ними не можуть, виникає просто абсурдна ситуація. Може хтось хоче подарувати землю своїм дітям чи онукам, обміняти на інше майно тощо… Але як? Адже, нині встановлений в Україні мораторій, тобто заборона, на відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення шляхом їх продажу, обмежує права власників земельних ділянок, які закріплені пунктом 1 статті 90 Земельного кодексу України. Ця стаття, до речі, встановлює, що власники земельних ділянок мають право продавати або іншим шляхом відчужувати земельну ділянку, передавати її в оренду, під заставу. Існування мораторію, повторюся, стримує створення цивілізованого земельного ринку, не вирішує існуючі проблеми, а призводить до нагромадження нових.
Прийняття Закону України “Про ринок земель” вирішить всі ці питання та призведе до створення цивілізованого та прозорого ринку землі у нашій державі.
Записали Софія РУСЬКИХ, Анна БЕРЕЖНА
(Газета “Вісник Первомайська”, 10.08.2011 р.)