Календар подій
Лютий 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29  
Прямий зв’язок
ᚴГаряча лінія Голови Держземагентства Україниᚴ


Переглянути більшу мапу
Розділи сайту
Архів матеріалів
Корисна інформація

Дозвільний центр Миколаївської облдержадміністрації


ᚮНауково-виробничий журнал Державного комітету України із земельних ресурсів "Землевпорядний вісник"ᚮ
Розвиток земельних відносин в Україні

ᚼАрхів розділу ‘Статистичні та аналітичні матеріали’ᚼ

У 2015 році миколаївські землевпорядники перевірили 1034 пакети земельної документації

Фахівці стовідсотково опрацювали документацію, яка надійшла до земельної служби області для здійснення державної експертизи.
Для перевірки на відповідність вимогам законодавства надійшло 1 034 документації: 1 028 об’єктів обов’язкової та 6 добровільної державної експертизи.
З них вперше експерти проаналізували 1 033 пакети і один – повторно.
467 документацій отримали позитивну оцінку та надійшли у подальшу роботу, а 567 експерти-земельники повернули на доопрацювання.
Найбільшу частку документів, над якими працювали спеціалісти Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області, становила технічна документація з нормативної грошової оцінки земель (576 об’єктів) та проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок (458 об’єктів).

Відділ Держгеокадастру у місті Южноукраїнську інформує

Кадрова політика

За станом на 04.02.2022 у відділі налічується 3 вакантні посади, з них:
1 (одна) – на постійній основі:
заступник начальника відділу-завідувач сектору державного земельного кадастру;
2 (дві) – на час відпустки для догляду за дитиною основного працівника:
головний спеціаліст–юрисконсульт;
головний спеціаліст з інформаційних технологій та захисту інформації.

Кадастр і реєстрація

За станом на 04.02.2022 спеціалісти відділу надали адміністративні послуги за зверненнями громадян та юридичних осіб, в тому числі:
реєстрація земельних ділянок: 3
надання відомостей з державного земельного кадастру: 8
надання висновків по документації із землеустрою: 2
надання довідок із державної статистичної звітності (ф-6 зем): 2
надання витягів про нормативну грошову оцінку земельної ділянки: 291
внесення змін до державного земельного кадастру: 7

Бухгалтерія

Кредиторська заборгованість по заробітній платі за станом на 04.02.2022 відсутня.

Учасники АТО стануть власниками майже 5 тисяч гектарів земель у Миколаївській області

З початку запровадження ініціативи про забезпечення земельними ділянками у Миколаївській області учасники АТО отримали 2 654 дозволи на відведення 3 428 наділів. Після завершення процедури оформлення земельних ділянок у власність військові отримають у розпорядження землі загальною площею 4 951 гектар.
Найбільші земельні площі для учасників АТО відведені у Вознесенському – 511,5 га, Первомайському – 469,2 га, Новобузькому – 419 га, Миколаївському – 381,6 га районах.
З усіх військовослужбовців, які отримали дозволи, завершили процес оформлення землі 959 учасників АТО. Проекти землеустрою затверджені на ділянки загальною площею 1 158,3 гектара. Найбільшу кількість земельних ділянок військовим надали у м. Миколаїв (291), Первомайському (75) та Миколаївському (66) районах області.
Загалом з початку запровадження ініціативи про виділення землі на Миколаївщині виявили бажання отримати ділянки 5 970 учасників антитерористичної операції. До органів місцевого самоврядування із клопотаннями про отримання землі звернулись 2 894 військовослужбовці, до землевпорядної служби – 3 076 осіб.
Учасники АТО можуть ознайомитись з переліком зарезервованих земель у графічному альбомі-атласі, розміщеному на офіційному сайті Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області.

Відділ Держземагентства у Врадіївському районі інформує

У січні 2022 року надано 181 адміністративну послугу через центр надання адміністративних послуг у Врадіївському районі, з них:
– державна реєстрація земельної ділянки з видачею витягу з державного земельного кадастру – 77 послуг;
– видача витягу з ДЗК про земельну ділянку – 42 послуги;
– виправлення технічної помилки у відомостях ДЗК, яка була допущена не з вини органу, що здійснює його ведення – 2 послуги;
– виправлення технічної помилки у відомостях ДЗК, яка була допущена органом, що здійснює його ведення – 3 послуги;
– видача відомостей з документації із землеустрою, що включена до Державного фонду документації із землеустрою – 3 послуги.
– видача довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями – 43 послуги;
– видача витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки – 11 послуг.
Відділом Держгеокадастру у Врадіївському районі за станом на 01.02.2022 року надано 31 висновок про погодження документації із землеустрою.

Антикорупційні обмеження, що виникають після припинення служби

Статтею 26 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон № 1700) особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема державним службовцям та посадовим особам органів місцевого самоврядування, встановлені обмеження після припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Так, відповідно до ч. 1 статті 26 Закону № 1700 державним службовцям та посадовим особам органів місцевого самоврядування, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, забороняється:

Стаття 26

Закону

1700

Зміст заборони

Мета заборони

Термін дії заборони

п.1 ч. 1

укладати трудові договори (контракти) або вчиняти правочини у сфері підприємницької діяльності з юридичними особами приватного права або фізичними особами – підприємцями, якщо особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема, державні службовці та посадові особи органів місцевого самоврядування, протягом року до дня припинення виконання функцій держави або місцевого самоврядування здійснювали повноваження з контролю нагляду або підготовки чи прийняття відповідних рішень щодо діяльності цих юридичних осіб або фізичних осіб – підприємців

запобігання випадкам, коли особа, перебуваючи на посаді, заздалегідь «готує» для себе робоче місце у підприємстві чи організації, які вона контролює, чи іншим чином впливає на їх діяльність. Крім цього, це обмеження запобігає необ’єктивності в діяльності службовців

протягом року з дня припинення відповідної діяльності

п. 2 ч. 1

розголошувати або використовувати в інший спосіб у своїх інтересах інформацію, яка стала відома у зв’язку з виконанням службових повноважень, окрім випадків, встановлених законом

запобігання недобросовісному використанню особою конкретної інформації, отриманої при виконанні службових обов’язків, в приватних інтересах. Адже не виключені випадки, коли, перебуваючи на службі, особа отримує певну офіційну інформацію, яка в подальшому може бути використана нею на користь майбутнього роботодавця або в процесі безпосереднього здійснення тієї чи іншої приватної практики

необмежений, тобто дана заборона діє безстроково

п. 3 ч. 1

представляти інтереси будь-якої особи у справах (у тому числі в тих, що розглядаються в судах), в яких іншою стороною є орган, підприємство, установа, організація, в якому (яких) вони працювали на момент припинення зазначеної діяльності

запобігання недобросовісному використанню колишнім службовцем своїх зв’язків при здійсненні ним представницької діяльності. Це правило, наприклад, є досить актуальним для юристів, серед яких поширеною є практика представництва інтересів громадян чи юридичних осіб після припинення державної служби чи роботи у правоохоронних та контролюючих структурах, у тому числі в процесі здійснення адвокатської діяльності

протягом року з дня припинення відповідної діяльності

Слід зазначити, що визначені ст. 26 Закону № 1700 антикорупційні обмеження щодо осіб, які звільнилися з посад або іншим чином припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави чи місцевого самоврядування, є загальновизнаним міжнародним антикорупційним стандартом.

Норми ст.26 антикорупційного Закону щодо встановлення обмежень певної поведінки колишніх службовців та посадовців держорганів або органів місцевого самоврядування, за своїм призначенням є одним із засобів запобігання корупції, тобто превентивним антикорупційним механізмом.

За своєю природою зазначений превентивний механізм має на меті мінімізувати ризики виникнення конфлікту інтересів при переході службовця чи посадовця на іншу, не пов’язану з виконанням функцій держави роботу, мінімізувати випадки, коли особа у неправомірний спосіб створює особливо сприятливі умови для установ, підприємств, організацій, де вона планує працювати після залишення публічної служби або використовує на новій посаді службову інформацію або інші можливості своєї колишньої посади на службі.

Наслідки порушення антикорупційного обмеження. Частиною 2 ст. 26 антикорупційного Закону визначено наслідки, які настають при порушені встановлених ч. 1 цієї статті обмежень – обмежень після припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави чи місцевого самоврядування, які наведені у таблиці.

Порушення

Наслідки

Підстава

Порушення особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема державними службовцями та посадовими особами органів місцевого самоврядування, що звільнилися або іншим чином припинили діяльність пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом року з дня припинення відповідної діяльності щодо укладаннятрудового договору (контракту) з юридичними особами приватного права або фізичними особами – підприємцями, якщо державні службовці та посадові особи органів місцевого самоврядування протягом року до дня припинення виконання функцій держави або місцевого самоврядування здійснювали повноваження з контролю, нагляду або підготовки чи прийняття відповідних рішень щодо діяльності цих юридичних осіб або фізичних осіб – підприємців

Є підставою для припинення відповідного трудового договору (контракту)

Абз. 1 ч. 2 ст. 26

Закону № 1700

Порушення особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема державними службовцями та посадовими особами органів місцевого самоврядування, що звільнилися або іншим чином припинили діяльність пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом року з дня припинення відповідної діяльності щодо вчинення правочинів у сфері підприємницької діяльності з юридичними особами приватного права або фізичними особами – підприємцями, якщо державні службові та посадові особи органів місцевого самоврядування протягом року до дня припинення виконання функцій держави або місцевого самоврядування здійснювали повноваження з контролю, нагляду або підготовки чи прийняття відповідних рішень щодо діяльності цих юридичних осіб або фізичних осіб – підприємців

Правочини у сфері підприємницької діяльності можуть бути визнані не дійсними

Абз. 2 ч. 2 ст. 26

Закону № 1700

У разі виявлення зазначених порушень, задля припинення трудового договору (контракту) та визнання правочину недійсним, Нацагентство має звернутися до суду з відповідною позовною заявою (абз. 3 ч. 2 ст. 26 Закону № 1700).

Слід зазначити, що ще однією характерною особливістю антикорупційних обмежень для осіб, які припинили публічну службу, є відсутність окремо встановленої відповідальності за їх порушення.

Таким чином, порушення обмеження на укладання трудових угод та правочинів у сфері підприємницької діяльності може тягнути за собою правові наслідки у виді визнання відповідної угоди чи правочину недійсним.

Що стосується порушення обмеження щодо представництва інтересів тієї чи іншої фізичної чи юридичної особи, то у даному випадку може йтися про певні процесуальні наслідки (якщо мало місце представництво у суді) або, знову ж таки, про недійсність досягнутих під час такого представництва домовленостей (наприклад, у випадку представництва інтересів у комерційних операціях тощо).

Власне, суб’єктами адміністративної відповідальності за незаконне використання інформації, що стала відома у зв’язку з виконанням службових повноважень, є лише особи, які перебувають на службі (примітка до ст.. 172-8 КпАП).

Нагадаємо, ст.. 172-8 КпАП «Незаконне використання інформації, що стала відома особі у зв’язку з виконанням службових повноважень» передбачає, що незаконне розголошення або використання в інший спосіб особи у своїх інтересах інформації, яка стала їй відома у зв’язку з виконанням службових повноважень, тягне за собою накладання штрафу від 100 до 150 нмдг (тобто від 1700 до 2550 грн.)

Державна землевпорядна експертиза повідомляє

25.01.2022 відділ державної землевпорядної експертизи управління державної землевпорядної експертизи зареєстрував 3 заяви на проведення державної землевпорядної експертизи – 3 технічні документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки на загальну суму 109,91 грн.
За результатами розгляду підготовлено та видано 1 висновок державної експертизи.


26.01.2022 відділ державної землевпорядної експертизи управління державної землевпорядної експертизи зареєстрував 12 заяв на проведення державної землевпорядної експертизи – 12 проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки на загальну суму 276,16 грн.
За результатами розгляду підготовлено та видано 2 висновки державної експертизи.


27.01.2022 відділ державної землевпорядної експертизи управління державної землевпорядної експертизи зареєстрував 3 заяви на проведення державної землевпорядної експертизи – 3 технічні документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки на загальну суму 60,00 грн.
За результатами розгляду підготовлено та видано 4 висновки державної експертизи.

За надані миколаївськими землевпорядниками адмінпослуги до бюджету надійшло близько 2 млн гривень

За минулий рік фахівці Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області та його територіальних органів надали населенню 87 613 адмінпослуг. З них 50 456 або 58% від загальної кількості громадяни отримали безоплатно. Ще 37 157 (42%) послуг землевпорядники надали на платній основі. Отримані кошти у сумі 1,97 млн. грн. спрямовані до державного бюджету.
Найбільш запитувані безоплатні адміністративні послуги стосувались видачі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку землі (16 146). За отриманням витягу з Державного земельного кадастру про державну реєстрацію земельної ділянки звернулися 15 495 громадян. Ще 7 196 запитів стосувались надання довідки з державної статистичної звітності про наявність земель на розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями (за даними форми 6-зем).
Серед платних адмінпослуг найбільша кількість стосувалась надання відомостей про земельну ділянку у формі витягу з державного земельного кадастру (32 574) запити.

Кадастрові реєстратори Миколаївщини відкрили понад 170 тисяч поземельних книг в електронному форматі

Державні кадастрові реєстратори територіальних підрозділів Держгеокадастру Миколаївської області відкрили у електронному форматі 175 966 поземельних книг. Фактично, доступні дані про майже 60% від зареєстрованих у регіоні земельних ділянок. Загалом в області необхідно створити цифрові поземельні книги ще на 126 052 ділянки.
Найбільшу кількість пакетів документів відкрили у м. Южноукраїнськ (90 % від усіє кількості земельних ділянок), Новобузькому (81%), Братському (76%) та Єланецькому (74%) районах області.
Відкриття поземельних книг – одне з ключових завдань у сфері земельних відносин. Під час здійснення цієї операції проводиться аналіз повноти та достовірності відомостей про земельні ділянки, що переносяться з державного реєстру земель та інших кадастрів до бази ДЗК. Публічні дані про земельні ділянки надають доступ до реєстру власників земель та пришвидшують процес надання адміністративних послуг в он-лайн режимі.

Як нараховується земельний податок, якщо ділянка надана для ведення фермерського господарства?

Плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Згідно із статтями 269, 270 ПКУ, платниками земельного податку є, зокрема, власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру (п. 286.1 ст. 286 ПКУ).

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою (п. 287.1 ст. 287 ПКУ).

Відповідно до ст. 125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Права власності/користування земельними ділянками повинні бути оформлені та зареєстровані відповідно до законодавства.

Оскільки платником земельної ділянки є власник земельної ділянки, то фізична особа (засновник фермерського господарства), що отримала правовстановлюючий документ на земельну ділянку, в якому визначено цільове призначення земельної ділянки – для ведення фермерського господарства, сплачує земельний податок за вказану земельну ділянку. Нарахування фізичній особі (громадянину) сум земельного податку проводиться контролюючими органами, які видають податкові повідомлення-рішення платникові до 1 липня поточного року (п. 286.5 ст. 286 ПКУ).

Відділ Держгеокадастру у місті Южноукраїнську сповіщає

Кадрова політика

За станом на 21.01.2022 у відділі 3 вакантні посади, з них:
1 (одна) – на постійній основі:
заступник начальника відділу-завідувач сектору державного земельного кадастру;
2 (дві) – на час відпустки для догляду за дитиною основного працівника:
головний спеціаліст–юрисконсульт;
головний спеціаліст з інформаційних технологій та захисту інформації.

Кадастр і реєстрація

За станом на 21.01.2022 спеціалісти відділу надали адміністративні послуги за зверненнями громадян та юридичних осіб, в тому числі:
реєстрація земельних ділянок: 2
надання відомостей з державного земельного кадастру: 2
надання висновків по документації із землеустрою: 1
надання довідок із державної статистичної звітності (ф-6 зем): 1
надання витягів про нормативну грошову оцінку земельної ділянки: 162
внесення змін до державного земельного кадастру: 1

Бухгалтерія

Кредиторська заборгованість по заробітній платі за станом на 21.01.2022 відсутня.

Сторінка 1 з 9512345...102030...Остання »
ᚧТоп Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтівᚧ ᚪКаталог сайтів Україниᚪ