Календар подій
Серпень 2014
П В С Ч П С Н
« Лип    
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Гаряча лінія
ᚴГаряча лінія Голови Держземагентства Україниᚴ
Земельна реформа
ᚴОбговорюємо проект Закону України "Про ринок земель"ᚴ
Розділи сайту
Архів матеріалів
ПЕРЕДПЛАТА
ᚮНауково-виробничий журнал Державного комітету України із земельних ресурсів "Землевпорядний вісник"ᚮ
Наша погода

Погода в Україні

Погода в Україні

Наша адреса

Переглянути більшу мапу
Наші партнери

Дозвільний центр Миколаївської облдержадміністрації

ᚡАГРОПРОМ - Агропромисловий Портал України - підприємства, товари, послуги, ціни, новини апк, вакансії."АГРОПРОМ"ᚡ

Відео- і аудіовипуски програми “Моя земля – моя власність” на інформаційному сайті Проекту “Земельна реформа в Україні”

Портал RootUA

Наші відвідувачі

ᚼАрхів розділу ‘Очаківський район’ᚼ

Правове регулювання використання земель сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва

У результаті розпаювання земель колективної власності та передачі їх у приватну власність значна частина громадян отримала право на землі сільськогосподарського призначення, що перебували в користуванні колишніх сільськогосподарських підприємств. Отримання громадянином державного акту на право власності на земельну ділянку власником сертифікату на право на земельну частку (пай) справа кожного власника сертифікату. Починаючи з 1996 року до цього часу не звернулись до управління Держземагентства у Очаківському районі для отримання вказаного документу 11 громадян, працівники колишніх КСП:
КСП ім Ольшанців Козирської сільської ради – Сорокін Володимир Григорович, Бордовський Омелян Михайлович, Слободянюк Любов Василівна;
КСП “Чорноморський” Чорноморської сільської ради: Хачатрян Астік Сірожаєвна, Луканюк Марія Миколаївна, Лизогуб Микола Петрович;
КСП “Сонячний” Іванівської сільської ради — Кононіченко Катерина Іларіонівна;
КСП “Дніпро” Дмитрівської сільської ради — Агафонов Василь Гаврилович;
КСП “Ольвія” Парутинської сільської ради — Філіпченко Ольга Григорівна;
КСП “Україна” Кам’янської сільської ради — Щегельська Ніна Лук’янівна, Пананчук Ольга Трохимівна.
З 01.01.2013 року внесені значні зміни до земельного законодавства. Починаючи з 1 січня 2013 року в Україні істотно змінилися правила державної реєстрації прав на нерухоме майно, і в тому числі, земельні ділянки. Так, з 01.01.2013 року право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”, тобто з 01.01.2013 року державні акти на право власності не видаються. Правовстановлюючим документом на земельну ділянку з 01.01.2013 року є свідоцтво про право власності на нерухоме майно.
Сертифікат на право на земельну частку (пай) є правовстановлюючим документом при реалізації громадянином права безкоштовного отримання у приватну власність земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Сертифікат на право на земельну частку (пай) є документом, що посвідчує лише право на земельну частку (пай) без визначення місця розташування земельної ділянки в натурі (на місцевості).
Для оформлення правовстановлюючого документу на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва відповідно до Земельного кодексу, Закону України “Про місцеві державні адміністрації”, Закону України “Про землеустрій”, Закону України “Про оренду землі” взамін сертифікату, що посвідчує право на земельну частку (пай), громадянину необхідно подати до райдержадміністрації письмову заяву щодо отримання дозволу на розроблення технічної документації або проекту землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, до якої додається копія паспорту, ідентифікаційного коду, копія сертифікату, у разі необхідності свідоцтво про право на спадщину за законом (за заповітом). З отриманим дозволом звернутися до інженера-землевпорядника, який має сертифікат на виготовлення землевпорядної документації. Після виготовлення документації із землеустрою та її затвердженням, потрібно звернутися до управління Держземагентства в Очаківському районі Миколаївської області для реєстрації земельної ділянки в Національній кадастровій системі.
Отримання земельної ділянки у власність надає власнику право розпоряджатись своєю ділянкою: самостійно господарювати на землі, передавати її в заставу (лише банківським установам), спадщину, заповідати у встановленому законодавством порядку, а також передавати її в оренду.
Договір оренди землі — це договір, за яким орендодавець зобов’язаний за плату передати орендарю земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов’язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства. Відповідно до Указу Президента України від 19.08.2008 року №725/2008 орендна плата повинна становити не менше 3 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, отже вона може бути і більшою. Так, сільгоспвиробники району: ТОВ “Колос 2011”, “Райз Південь”, ТОВ ім. Шмідта, ф/г “Юг Нива”, “Югагросервіс”, ПСП “Злагода” сплачують орендну плату на рівні 5% від нормативної грошової оцінки із врахуванням коефіцієнту індексації. У разі наявності вже зареєстрованого договору оренди землі між орендарем та орендодавцем укладається додаткова угода на виплату більше мінімального розміру орендної плати, яка відповідно до законодавства підлягає державній реєстрації.
Згідно з частиною другою ст. 125 Земельного кодексу України, право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди землі і його державної реєстрації. Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у власності громадян, здійснюється за договором оренди між власником земельної ділянки і орендарем.
Договір оренди землі укладається між орендарем та орендодавцем, за рахунок коштів орендаря, при наявності державного акту на право власності на земельну ділянку, який посвідчує право володіння та розпорядження окремою земельною ділянкою із конкретним місцерозташуванням та встановленими межами, визначеною орендною платою із врахуванням коефіцієнта індексації (станом на 01.01.2013 року даний коефіцієнта становить 3,2). при цьому оригінал державного акту на право власності на земельну ділянку залишається у власника державного акту.
Для перевірки розміру орендної плати громадяни можуть звернутися до Управління Держземагентства в Очаківському районі із письмовою заявою, до якої додається ксерокопія державного акту на право власності на земельну ділянку, ксерокопія паспорту громадянина, ксерокопія ідентифікаційного коду з квитанцією про оплату послуг.
Зареєстрований договір оренди землі орендар повинен зареєструвати в Державній реєстраційній службі за адресою: м. Очаків, вул. Луначарського, 23 а.
Зареєстрований договір оренди землі є документом, який визначає права та обов’язки орендаря та орендодавця. У разі виникнення спірних питань щодо користування, розпорядження та сплати за оренду земельної ділянки, або його дострокового розірвання — зареєстрований договір оренди землі є підставою звернутися до суду для врегулювання даних питань.
Заборона щодо власників окремих різновидів земельних ділянок сільськогосподарського призначення діє з 01.01.2002 року (дата набрання чинності Земельним кодексом України), в подальшому вона була поширена на всіх власників земельних ділянок сільськогосподарського призначення. На даний час положення про мораторій сформульовані таким чином: згідно п. 15 розділу Х “Перехідні положення” Земельного Кодексу України: до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2022 року, не допускається купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, тобто встановлена заборона на відчуження усіх без винятку земель сільськогосподарського призначення. Угоди, укладені з порушенням норм чинного законодавства вважаються недійсними.

Т. В. Котик.

Начальник Управління Держземагентства в Очаківському районі Миколаївської області

(Газета "Чорноморська зірка", 22.11.2013 р.)

Обговорюємо проект Закону “Про ринок земель”

(Продовження. Поч. у №45-46; 51-52)
14. Переважне право на придбання земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та особистого селянського господарства мають власники суміжних земельних ділянок сільськогосподарського призначення, а також співвласники земельних ділянок, що перебувають у спільній власності. Особа, що має намір відчужувати земельну ділянку сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та особистого селянського господарства, зобов’язана повідомити суб’єктів переважного права на купівлю земельної ділянки шляхом опублікування оголошення у друкованих засобах масової інформації з місцевою сферою розповсюдження за місцем розташування земельної ділянки, вказавши ціну та інші умови, на яких вона її продає.
15. Переважне право на придбання земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та особистого селянського господарства не поширюється на випадки продажу таких земельних ділянок членам сім’ї фізичної особи, що є власником земельної ділянки. Суб’єкти права на переважну купівлю земельної ділянки мають право упродовж одного місяця з дня опублікування оголошення, зазначеного у частині третій цієї статті, письмово заявити про свій намір придбати земельну ділянку за оголошеною ціною та внести вартість земельної ділянки в депозит нотаріуса. У разі продажу земельної ділянки на земельних торгах особа, що має право переважної купівлі, може реалізувати своє право шляхом надання згод на ціну, на яку погодились інші учасники торгів. Договір купівлі-продажу земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та особистого селянського господарства, проданої з порушенням вимог цієї статті щодо переважного права, є недійсним.
(Продовження у наст. номері)

Відділ Держкомзему в Очаківському районі

(Газета "Чорноморська зірка", 06.07.2012 р.)

Нове про грошову оцінку землі

Відповідно до виконання підпункту 80.1.3 пункту 80.1 Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження економічних реформ на 2010- 2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, затвердженого указом Президента України від 12.03.2012 р. №187/2012 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову “Про внесення змін до методик, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 23 березня 1995 року №213 та від 23 листопада 2011 року №1278” від 23 травня 2012 року №492.
Постановою передбачено, що: “Дані за результатами проведення нормативної грошової оцінки земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель, що видається територіальним органом Держземагентства за місцезнаходженням земельної ділянки у строк, що не перевищує семи робочих днів з дати надходження відповідної заяви”.
Заява надається до Відділу Держкомзему у Очаківському районі за адресою: м. Очаків, вул. Леніна, 3.

(Газета "Чорноморська зірка", 29.06.2012 р.)

Обговорюємо проект Закону “Про ринок земель”

(Продовження. Поч. у №45-46)
11. Обмеження щодо граничних площ земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва:
а) у власності однієї особи гранична максимальна площа земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва не може перевищувати 100 гектарів.
б) до загальної площі земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва у власності однієї особи з урахуванням пов’язаних осіб та осіб, пов’язаних з нею відносинами контролю, включається площа земельних ділянок, якими ця особа володіє на праві спільної часткової власності.
в) у разі успадкування земельних ділянок, та перевищенні внаслідок цього загальної площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва у власності громадянина України, громадянин зобов’язаний в термін до одного року з моменту набуття права власності на такі земельні ділянки привести загальну площу належних земельних ділянок до граничної максимальної площі шляхом їх відчуження.
г) загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка може перебувати в оренді однієї особи з урахуванням пов’язаних осіб та осіб, пов’язаних з нею відносинами контролю, не може перевищувати 6000 гектарів сільськогосподарських угідь на території одного району та не більше 5 відсотків площі сільськогосподарських угідь на території області.
д) контроль за дотриманням обмежень щодо граничних площ земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва здійснюється відповідно до законодавства.
12. Вимоги щодо використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення з меліоративними системами:
а) власник земельної ділянки сільськогосподарського призначення, на якій розташовані меліоративні системи, що не перебувають у його власності, зобов’язаний не створювати перешкод у експлуатації таких систем та дотримуватися обмежень у використанні земельних ділянок меліорованих земель, встановлених згідно із законом,
б) відчуження банківськими та іншими кредитними установами земельних ділянок сільськогосподарського призначення, право власності на які перейшло до них у рахунок погашення заборгованості за договірними зобов’язаннями, проводиться протягом шести місяців з дня набуття земельної ділянки на земельних торгах. Дана норма не поширюється на державний земельний банк.
13. Перехід права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення із багаторічними насадженнями:
а) при переході права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, на яких розміщені багаторічні насадження, що перебувають у власності інших осіб, право власності на такі насадження зберігається за їх власниками.
б) у разі дострокового розірвання договору оренди землі з ініціативи власника земельної ділянки сільськогосподарського призначення, на якій розміщені багаторічні насадження, чи відмови набувача такої земельної ділянки у поновленні договору оренди землі, перехід права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення із багаторічними насадженнями здійснюється за умови попереднього відшкодування власнику багаторічних насаджень їх вартості (крім випадків придбання земельної ділянки власником багаторічних насаджень).
в) відшкодування вартості багаторічних насаджень здійснюється за незалежною оцінкою майна відповідно до Закону України “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні”.

(Продовження у наступному номері)

Відділ Держкомзему в Очаківському районі.

(Газета "Чорноморська зірка", 29.06.2012 р.)

Обговорюємо проект Закону “Про ринок земель”

Метою прийняття Закону України Про ринок земель” є правове врегулювання питань, пов’язаних з організацією і функціонуванням ринку земель в Україні шляхом визначення у законопроекті правових та економічних засад ринкового обігу земельних ділянок, встановлення порядку продажу земельних ділянок та прав на їх оренду на земельних аукціонах, встановлення економіко-екологічних та правових обмежень щодо обігу земель сільськогосподарського призначення з метою запобігання спекулятивним операціям та монополізації ринку земель сільськогосподарського призначення, оптимізації сільськогосподарського землекористування при обігу земельних ділянок, визначення ефективного власника землі.
Цим Проектом передбачається:
1. Продаж земельних ділянок державної чи комунальної власності або права оренди на них здійснюють органи державної влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, відповідно до їх повноважень, визначених Земельним кодексом України, або державний земельний банк.
2. Передача в оренду земельних ділянок несільськогосподарського призначення державної та комунальної власності на неконкурентних засадах у випадках, установлених частинами другою та третьою статті 134 Земельного кодексу України, здійснюється на підставі рішення відповідного органу державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування в порядку, встановленому статтею 123 Земельного кодексу України.
3. Продаж земельних ділянок державної власності (права на їх оренду) разом з розташованими на них об’єктами; які підлягають приватизації, здійснюється державними органами приватизації з врахуванням вимог законодавства про приватизацію. Рішення державного органу приватизації про продаж об’єкта приватизації, про внесення земельної ділянки державної власності до статутного капіталу господарського товариства є підставою для розроблення документації із землеустрою.
4. Продаж та передача у користування земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у власності громадян та юридичних осіб, здійснюється за ініціативою їх власників. У разі продажу частки у спільній власності на земельну ділянку несільськогосподарського призначення переважне право купівлі такої частки мають інші співвласники. Продаж земельних ділянок несільськогосподарського призначення іноземним державам та іноземним юридичним особам здійснюється за погодженням з Кабінетом Міністрів України.
Обмеження щодо набуття у власність земель сільськогосподарського призначення.
5. Продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної або комунальної власності (права оренди), не наданих у користування, на яких відсутні господарські будівлі і споруди та інші об’єкти нерухомого майна, здійснюється на конкурентних засадах (аукціонах), крім випадків, визначених Земельним кодексом України.
6. Продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної або комунальної власності, на яких розташовані господарські будівлі і двори, що перебивають у власності фізичних чи юридичних осіб, здійснюється цим особам за рішенням органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування відповідно до проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, затверджених у встановленому законом порядку з дотриманням вимог частини другої цієї статті. Розмір земельної ділянки встановлюється з урахуванням державних будівельних норм, стандартів і правил, щодо їх розмірів, які забезпечать умови обслуговування та експлуатації зазначених будівель і споруд, розташованих на ній.
7. Договором купівлі-продажу земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної або комунальної власності може бути передбачено продаж земельних ділянок з розстроченням платежу.
8. Право на придбання земельних ділянок сільськогосподарського призначення (крім земельних ділянок для ведення садівництва) із земель державної або комунальної власності з розстроченням платежу мають громадяни України, які відповідають умовам:
а) до 1 січня 2002 року отримали ці земельні ділянки в постійне користування або оренду для ведення фермерського господарства;
б) протягом останніх п’яти років ведуть фермерське господарство або особисте селянське господарство і набувають у власність ці земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної або комунальної власності з метою створення фермерського господарства чи ведення товарного сільськогосподарського виробництва;
в) є молодими спеціалістами, які мають сільськогосподарську освіту і купують земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної або комунальної власності для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, створення особистих селянських і фермерських господарств.
9. Строк розстрочення платежу у разі продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної або комунальної власності не може перевищувати двадцяти років.
10. У разі купівлі земельної ділянки з розстроченням платежу у договорі купівлі-продажу обов’язково зазначається, що відповідне право переходить до
набувача після сплати першого платежу.

(Продовження у наступному номері)

Відділ Держкомзему в Очаківському районі.

(Газета "Чорноморська зірка", 08.06.2012 р.)

Громада обговорила земельну реформу

3 серпня 2011 року у малій залі адмінбудівлі за участю в. о. голови РДА В. В. Кифоренка та заступника голови РДА Л. І. Куркіної відбувся семінар-нарада з роз’яснення цілей проведення в Україні земельної реформи та запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення. Про перспективи і наслідки введення в дію Закону України “Про ринок земель”, про державну політику у сфері захисту конституційного права власності на землю головам сільських рад, землевпорядникам, керівникам сільгосппідприємств, представникам громадськості розповіли начальник відділу Держкомзему у Очаківському районі Т В. Котик та член постійної депутатської комісії облради з питань аграрної політики, земельних відносин, сільського будівництва та соціального розвитку села, заступник директора ТОВ “Бутан-імпекс” А. О. Кротов. В результаті обговорення даних питань були внесені пропозиції до опрацювання законопроекту “Про ринок земель”.

(Газета "Чорноморська зірка", 05.08.2011 р.)

Що потрібно знати власнику земельної частки (паю)

Земельна реформа в Україні дала змогу кожному члену сільськогосподарського підприємства та пенсіонеру з їх числа отримати власний земельний наділ.
Селяни тривалий час були позбавлені найголовнішого права – права розпоряджатися своєю власністю. Багато з них вже померли, так і не скориставшись економічними перевагами володіння землею.
Проте кожен власник земельної ділянки повинен мати право на власний розсуд розпоряджатися своєю землею. Для цього і впроваджувалася земельна реформа. Тому лише Вам, як землевласнику, вирішувати: чи продавати землю, чи здавати її в оренду або ж власноруч обробляти.
Нині реформування земельних відносин в Україні – на фінішній прямій.
Що дасть запровадження ринку землі пересічному селянинові? Які вигоди від цього він зможе набути?
На ці та інші запитання дає відповіді проект Закону України «Про ринок земель».
Яким чином власник зможе розпорядитися своєю ділянкою?
Власник земельної ділянки зможе самостійно господарювати на ній, здавати її в оренду, продати, подарувати, передати у спадщину, надати в заставу банку для отримання кредиту тощо. Але поспішати з продажем земельної ділянки навряд чи варто, тому що з розвитком ринку землі її вартість, а також розмір орендної плати стрімко та постійно зростатимуть.
Якою повинна бути орендна плата за земельну частку (пай)?
Якщо натепер орендна плата за земельну частку (пай) становить у середньому 300-350 гривень за 1 гектар ріллі, то після запровадження ринку земель вона швидко зростатиме до 600-700 гривень і з розвитком ринкових відносин буде й надалі неухильно збільшуватися.
Чи зможуть іноземці набувати у власність землі сільськогосподарського призначення?
Ні, не зможуть. Вони матимуть право лише орендувати землі сільськогосподарського призначення у громадян України. Юридичні особи також не матимуть права на придбання сільськогосподарських земель, а тому ринок земель буде повністю закритий для капіталу іноземного походження.
Чи зможе одна особа скупити всі землі на території одного району, області?
Ні, не зможе. Максимальні площі земель у власності однієї особи становитимуть для: Полісся – 1500 га, Лісостепу – 1750 га, Степу – 2100 га, Карпат – 900 га, Криму – 1100 гектарів, але, у будь-якому випадку, у власності однієї особи на всій території країни не зможе бути більше 2100 га сільськогосподарських земель.
Які переваги матимуть молоді спеціалісти та особи, котрі господарюють на землі, при купівлі сільськогосподарських земель?
Таким особам надається право купувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення з розстроченням платежу терміном на 5 років.
Чи зможуть банки скупити значні площі земель сільськогосподарського призначення?
Ні, не зможуть. Земельні ділянки, на які звертається стягнення по неповернутому кредиту, підлягають продажу на прилюдних торгах і не переходять у власність банку.
Чи зможуть скупити землю спекулянти для перепродажу?
Ні, не зможуть. Встановлюватимуться високі ставки державного мита при перепродажу сільськогосподарських земель, які унеможливлять спекулятивні оборудки із землею.
Яким чином власник зможе розпорядитися своєю ділянкою?
Власник земельної ділянки зможе самостійно господарювати на ній, здавати її в оренду, продати, подарувати, передати у спадщину, надати в заставу банку для отримання кредиту тощо. Але поспішати з продажем земельної ділянки навряд чи варто, тому що з розвитком ринку землі її вартість, а також розмір орендної плати стрімко та постійно зростатимуть.
Якою повинна бути орендна плата за земельну частку (пай)?
Якщо натепер орендна плата за земельну частку (пай) становить у середньому 300 – 350 гривень за 1 гектар ріллі, то після запровадження ринку земель вона швидко зростатиме до 600 – 700 гривень і з розвитком ринкових відносин буде й надалі неухильно збільшуватися.
Чи зможуть іноземці набувати у власність землі сільськогосподарського призначення?
Ні, не зможуть. Вони матимуть право лише орендувати землі сільськогосподарського призначення у громадян України. Юридичні особи також не матимуть права на придбання сільськогосподарських земель, а тому ринок земель буде повністю закритий для капіталу іноземного походження.
Які правовстановлюючі документи повинен мати власник земельної ділянки, щоб вільно нею розпоряджатися?
Основним документом, що посвідчує право на землю, є державний акт на право власності на земельну ділянку. Цей документ дає право володіти, користуватися та розпоряджатися земельною ділянкою.
Хто зможе набувати у власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва?
Набувачами земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва зможуть бути виключно:
громадяни України;
фермерські господарства;
держава та органи місцевого самоврядування.
Всеукраїнська Громадська Організація “Спілка землевпорядників України”

(Газета "Чорноморська зірка", 15.07.2011 р.)

Плата за оренду земельних паїв (часток) в 2011 році

В районі вже завершилось збирання озимого ячменю, гороху. Майже завершено збирання ріпаку, скошено більше половини озимої пшениці, розпочалось збирання ярого ячменю Традиційно приходить період розрахунків за оренду земельних паїв (часток).
Оплата по договорам оренди здійснюється згідно Указу Президента №725, тобто нарахована сума орендної плати не менша 3% від грошової оцінки землі. Коефіцієнт індексації не змінився з минулого року і становить 3,2. Загальна сума орендної плати в цілому по району приблизно становить 9490 тис. грн. (з розрахункових даних середня плата за 1 га по Очаківському району складає 277,92 грн).
За оперативними даними господарств станом на 11.07.2011 року виплачено 13,2% від нарахованої суми, тобто 1252,1 тис. грн. Зерном видано 262,0 т на суму 368,3 тис. грн., іншою продукцією 127,4 тис. грн., послугами 70,1 тис. грн., грошима 686,3 тис. грн. Найбільший відсоток виплати в ТОВ “Талмер” – 71,5% (виплата орендної плати грошима), СВК “Лиманський” – 51,7% (виплата орендної плати грошима), ТОВ АФ “Лиманський” 40,1% (видається в рахунок земельного паю зерно, надавались послуги по посіву присадибних ділянок також виплачується грошима), СЗАТ “Колос” 26% (за рахунок земельного пая видається теж, що і ТОВ АФ “Лиманський”, крім того в першу чергу робітників господарства забезпечили ячмінною соломою), ВАТ Племзавод ім. Шмідта 18,3% (зерном, іншою продукцією, послугами по культивації, боронуванні присадибних ділянок посіву присадибних ділянок).
Як зазначалося за оренду земельних паїв (часток) орендарі розраховуються не тільки грошима, а й сільськогосподарською продукцією ціни на яку значно різняться. Данні про ціни на основні види с/г продукції, які дають в розрахунок орендної плати наведені в таблиці.

Назва господарства, ПІБ керівника Ячмінь, грн./т Пшениця, грн./т Солома, грн./т
ТОВ “Агрофірма Лиманський”, Скрипник Є. А. 1300/td>

- 420
СЗАТ “Колос”, Бурбело А. П. 980 - 220
ТОВ “АгроКон”, Кротов А. О. 1500 - 350
ПСП “Україна”, Костерчук А. І. 1200 - -
ТОВ “Дніпро”, Кондратюк С. І. 1650 - -
ПСП “Козирське”, Бігун С. Д. 980 980 160
ТОВ “Племзавод ім. Шмідта”, Костов І. І. 800 800 80
ТОВ “Очаківський райагрохім”, Бігун С. Д. 980 980 160
ТОВ “Сонячне”, Бичков М. Я. 1200 - -
ТОВ “ПівденьРайс”, Осінній О. А. 1500 1500 -
ФГ “Югагросервіс”, Васьков В. Г. - 1100 340
ФГ “Кват”, Куськовський М. В. 1400 - -
ФГ “Софія”, Дмитренко В. С. - 1230 -
ФГ “Ялжис”, Кучерява О. І. 1300 1500 -
ФГ “Бардін”, Бардін О. А. 1300 - 400
ФГ “Сана”, Мироненко М. Я. 1350 - 80
ПП “Благодатне”, Данильченко В. С. - - 320

Ціна на сільськогосподарську продукцію, яку дають в рахунок оренди земельних паїв (часток), встановлюється індивідуально кожним орендарем згідно понесених затрат конкретного господарства на виробництво цієї продукції. На ціну значно вплинули і погодно-кліматичні умови і виробничі затрати господарства.

Управління АПР РДА

(Газета "Чорноморська зірка", 15.07.2011 р.)

Завершення земельної реформи — один із пріоритетів влади

Реформування земельних відносин в Україні здійснюється два десятиліття. Це тернистий і складний шлях до запровадження цивілізованого ринку земель. Головним кроком до введення в обіг земель сільськогосподарського призначення має бути скасування мораторію на відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, який обмежує конституційні права власників земельних ділянок. Мораторій, замість вирішення існуючих проблем, призводить до нагромадження нових.
Відповідно до положень законопроекту “Про ринок земель” набувачами земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва за цивільно-правовими угодами мають бути лише:
- громадяни України;
- фермерські господарства;
- держава в особі Державного агентства земельних ресурсів України;
- територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування.
Виключається участь іноземного капіталу у придбанні земель сільськогосподарського призначення, що унеможливить втрату Україною позицій щодо виробництва продовольства. Адже вітчизняні сільськогосподарські товаровиробники у найближчі 5-7 років неспроможні на рівних конкурувати із іноземним капіталом.
Для недопущення спекуляції земельними ділянками сільськогосподарського призначення запроваджуються диференційовані ставки державного мита за посвідчення угод, за якими відбувається перехід прав на земельні ділянки (від 60 відсотків від нормативної грошової оцінки – при відчуженні на п’ятий, до 100 відсотків – при відчуженні за перший рік).
Граничний розмір земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва у приватній власності однієї особи в цілому по Україні не може перевищувати 2100 гектарів.
З метою мінімізації негативних наслідків подрібнення земельних фондів великих колективних сільськогосподарських підприємств проектом врегульовується питання консолідації земель.
Врегульовано питання щодо обмеження можливості зміни цільового призначення земельних ділянок протягом 10 років після їх придбання.
Передбачаються системні заходи щодо запобігання тіньовим оборудкам із земельними ділянками, а саме:
- встановлюються обмеження щодо придбання земель пов’язаними особами, що додатково забезпечить попередження надмірної концентрації земель в одних руках;
- передбачається, що покупець ділянки буде зобов’язаний подавати декларацію про свою непов’язаність із суб’єктами господарювання, які вже володіють землями сільськогосподарського призначення;
- у разі придбання земель вартістю понад 150 тис. грн. (25-30 га) покупець зобов’язаний буде декларувати джерела відповідних доходів (згідно із Законом України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму”).
Передбачається, що Закон України “Про ринок земель” буде прийнятий та введений в дію восени 2011 року, що дозволить запровадити ринковий обіг земель сільськогосподарського призначення з 1 січня 2012 року.
Запровадження повноцінного ринку земель сільськогосподарського призначення та його ефективного державного регулювання в Україні дозволить забезпечити реалізацію цілої низки важливих на сьогодні проблем, зокрема:
1) повноцінну реалізацію права приватної власності та інших прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення усіма суб’єктами земельних відносин;
2) створення сприятливого ринкового середовища, що забезпечує постійний перехід речових прав на нерухоме майно до найбільш ефективних власників;
3) кардинальне підвищення інвестиційної привабливості сільського господарства;
4) раціональний перерозподіл та оптимізацію використання земель сільськогосподарського призначення;
5) встановлення об’єктивної ринкової вартості земельних ділянок сільськогосподарського призначення у процесі їх економічного обороту;
6) підвищення ефективності використання природно-ресурсного потенціалу земель сільськогосподарського позначення та забезпечення стратегічної продовольчої безпеки держави;
7) безперешкодний доступ громадян до землі як ресурсу людського розвитку;
8) збереження та створення робочих місць у сільській місцевості;
9) покращення транспа рентності земельних відносин;
10) стимулювання розвитку інститутів громадянського суспільства у питаннях захисту прав власників земельних ділянок.
З приводу закінчення земельної реформи 24 червня 2011 року була проведена спільна нарада в відділі Держкомзему Очаківського району. На нараді землевпорядникам кожної сільської ради була доведена інформація з цього питання, наданий пакет документів для роз’яснення безпосередньо в населених пунктах району.
Більш детально про завершення земельної реформи населення може дізнатися в Управлінні агропромислового розвитку Очаківської райдержадміністрації, яке знаходиться за адресою: м. Очаків, вул. Леніна, 26, або за телефоном 3-00-31.

(Газета "Чорноморська зірка", 01.07.2011 р.)

Графік особистого прийому громадян керівництвом відділу Держкомзему у Очаківському районі Миколаївської області на 2011 рік

П. І. Б. Посада, телефон Дата та години прийому
вакансія Начальник Відділу (3-09-77) Щовівторка з 9.00 до 15.00
Котик Тетяна Вікторівна Заступник начальника Відділу (2-26-81) Щочетверга з 9.00 до 15.00

(Газета "Чорноморська зірка", 21.01.2011 р.)

Кадастрова карта
Публічна кадастрова карта
Новини України
Землевпорядники України перерахують понад 830 тис. гривень на закупівлю медикаментів для поранених учасників АТО
Землевпорядники Херсонщини ведуть активну роботу щодо забезпечення землею учасників АТО та переселенців з тимчасово окуп...
На Рівненщині учасники АТО отримали земельні ділянки
На Черкащині від продажу земельних ділянок до бюджетів надійшло 13,76 млн гривень
Землевпорядники Одещини виконують роботи з нормативної грошової оцінки земель 371 населеного пункту
Землевпорядники Чернігівщини прийняли 905 наказів про надання дозволів на розроблення документації із землеустрою
Землевпорядники Одещини виконали комплекс робіт зі встановлення меж прибережної захисної смуги вздовж Великого Аджалицьк...
Землевпорядники Чернігівщини прийняли 905 наказів про надання дозволів на розроблення документації із землеустрою
У Дніпропетровській області землевпорядники провели державну експертизу 35 об’єктів
Землевпорядники Чернігівщини затвердили вісім проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для учасників АТО
RSSАрхів Держкомзему
  • Землевпорядники Херсонщини провели державну експертизу 405 об’єктів
  • На Миколаївщині до бюджетів від продажу земельних ділянок державної власності надійшло 396,08 тис. гривень
  • Землевпорядники Черкащини через дозвільний центр міської ради видали 281 висновок державної експертизи
  • На Харківщині учасники кущового семінару первинних ветеранських організацій отримали інформацію про актуальні питання у ...
  • За два місяця роботи “гарячої лінії” Сергія Рудика понад дві тисячі громадян отримали оперативні відповіді на свої запит...
  • У рамках широкого обговорення законопроекту стосовно заборони продажу земель сільгосппризначення відбулися “круглі столи...
  • Законопроект про удосконалення порядку продажу права оренди обговорили за круглим столом у Київській, Рівненській та Хме...
  • На Волині триває обговорення нового законопроекту щодо продажу права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського п...
  • В Одесі підтримали ініціативу Держземагентства щодо заборони купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення
  • Житомирщина: “Земля має служити тим, хто на ній працює – громадянам, фермерам, громадам, а не корпораціям і олігархам ”
  • Протягом липня в Україні органи земельних ресурсів ухвалили 9,6 тис рішень щодо розпорядження землями сільгосппризначенн...
  • На Житомирщині у власність учасникам АТО може бути передано 458 га земель
  • У Запорізькій області укладено 171,99 тис. договорів оренди земельних паїв
  • Землевпорядники Вінниччини зареєстрували 27773 земельні ділянки
  • Землевпорядники Кіровоградщини активно інформують населення про ініціативу щодо отримання земельних ділянок учасниками А...
  • За минулий місяць землевпорядники Миколаївщини провели державну експертизу 94 об’єктів
  • Кадастрові реєстратори Кіровоградщини зареєстрували 19687 земельних ділянок
  • Землевпорядники Вінниччини оприлюднили у друкованих виданнях 123 матеріали щодо актуальних питань у галузі земельних від...
  • Землевпорядники Черкащини провели державну землевпорядну експертизу 372 об’єктів
  • На Вінниччині відбувся “круглий стіл” у рамках широкого обговорення законопроекту стосовно заборони продажу земель сільг...
RSSДо обговорення
  • Середа, 13 серпня 2014
    Проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення ролі місцевого самоврядування при розпорядженні землями державної власності”-- Delivered by Feed43 service […]
  • Четвер, 07 серпня 2014
    Доопрацьований проект постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до Типового договору оренди землі”-- Delivered by Feed43 service […]
  • Четвер, 07 серпня 2014
    Проект постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2011 р. № 835 та від 17 жовтня 2012 р. № 1051”-- Delivered by Feed43 service […]
  • Понеділок, 04 серпня 2014
    Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про затвердження Порядку обстеження та оновлення пунктів Державної геодезичної мережі”-- Delivered by Feed43 service […]
  • П'ятниця, 18 липня 2014
    Проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку продажу права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення”-- Delivered by Feed43 service […]
  • Четвер, 17 липня 2014
    Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про затвердження уніфікованої форми Акта, що складається за результатами проведення планової (позапланової) перевірки щодо додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності”-- Delivered by Feed43 service […]
  • Четвер, 26 червня 2014
    Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про затвердження Правил передачі українською мовою географічних назв і термінів Республіки Македонія”-- Delivered by Feed43 service […]
  • Четвер, 26 червня 2014
    Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про затвердження Правил передачі українською мовою географічних назв і термінів Білорусі”-- Delivered by Feed43 service […]
  • Четвер, 26 червня 2014
    Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про затвердження Правил передачі українською мовою географічних назв і термінів Греції”-- Delivered by Feed43 service […]
  • Четвер, 26 червня 2014
    Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про затвердження Правил передачі українською мовою географічних назв і термінів Нідерландів”-- Delivered by Feed43 service […]
  • Середа, 25 червня 2014
    Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про затвердження зразка Реєстраційного посвідчення апаратури супутникових радіонавігаційних систем”-- Delivered by Feed43 service […]
  • Понеділок, 23 червня 2014
    Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про затвердження Правил написання українських географічних назв на картах та в інших виданнях”-- Delivered by Feed43 service […]
  • П'ятниця, 20 червня 2014
    Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про внесення змін до Методики проведення державної експертизи землевпорядної документації”-- Delivered by Feed43 service […]
  • П'ятниця, 06 червня 2014
    Проект постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до Порядку проведення інвентаризації земель”-- Delivered by Feed43 service […]
  • Вівторок, 03 червня 2014
    Проект постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку ведення державного обліку, реєстрації та проведення експертизи топографо-геодезичних і картографічних робіт та їх результатів”-- Delivered by Feed43 service […]
  • П'ятниця, 30 травня 2014
    Проект постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до Положення про Державний фонд документації із землеустрою” та результати його громадського обговорення-- Delivered by Feed43 service […]
  • Понеділок, 26 травня 2014
    Проект постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення" та результати його громадського обговорення-- Delivered by Feed43 service […]
  • Середа, 21 травня 2014
    Проект постанови Кабінету Міністрів України “Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 1997 р. № 269” та результати його громадського обговорення-- Delivered by Feed43 service […]
  • П'ятниця, 16 травня 2014
    Доопрацьований проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний земельний кадастр" щодо вдосконалення надання адміністративних послуг"-- Delivered by Feed43 service […]
  • Четвер, 15 травня 2014
    Проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо активізації проведення земельних торгів” та результати його громадського обговорення-- Delivered by Feed43 service […]
Сторінка 1 з 212
ᚧТоп Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтівᚧᚪКаталог сайтів Україниᚪ